Opalana drewnem Balia dla Relaksu

Atrakcyjna alternatywa dla szukających miejsca relaksu dla bliskich. Wprowadź atmosferę spa do swojego ogrodu i uwolnij się od stresu. Zaoszczędź czas, wybierając z wyselekcjonowanej gamy drewnianych balii Gardenvity.

Klasyczna Opalana Drewnem Balia Pakiet All-inclusive,
Bez Dostępu do Prądu

Rozkoszuj się momentami spokoju w klasycznej ruskiej bani. Ten model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ nie zawiera żadnych elektrycznych części. Opalana drewnem balia ma komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Z uwagi na swój tradycyjny wygląd jest idealnym dodatkiem do każdego ogrodu lub domku letniskowego.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 17,000 zł

Dla 8-10 osób
Od 20.000 zł

Opalana Drewnem Balia Ogrodowa Pakiet All-inclusive
Dysze + LED + Filtr Wody

Doznaj hipnotyzującej, kojącej przyjemności z kąpieli w gorącej wodzie w naszej drewnianej balii z 12 dyszami masującymi, podświetleniem LED i zintegrowanym filtrem wody. Masaż powietrzny zapewnia prawdziwe odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, podczas gdy delikatne światło LED wprowadza romantyczny nastrój. To wszystko sprawia, że balia o tradycyjnym wyglądzie zyskuje wyjątkowego charakteru. Mały, lecz wydajny filtr pozwala oszczędzać wodę.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 21.000 zł

Dla 8-10 osób
Od 24.000 zł

Co Mówią Nasi Klienci

“Balia ogrodowa była świetnym dodatkiem. Byliśmy naprawdę zadowoleni z szybkiej dostawy. Jakość jest wybitna, a włókno szklane łatwe do czyszczenia. Nagrzewa się w jakieś trzy godziny.”

Gareth, Bristol

Sprawdzony Klient, październik 2019

“Jestem pod wrażeniem ogólnej jakości balii. Ma świetnie przemyślany design i jest fajnie zrobiona. Łatwo się napełnia i spuszcza wodę. Skorzystałem z rady i kupiłem wąż ¾ cala. Genialna decyzja, teraz napełnia się w godzinę.“

Martin, Clackmannanshire

Sprawdzony Klient, grudzień 2019

“Jest po prostu piękna… Drewno z zewnątrz, kremowy wkład… są naprawdę miłe dla oka. Dodatkowo wygląda zjawiskowo, kiedy światełka led świecą w ciemności… Jest idealnym miejscem na romantyczny wieczór z moim mężem i butelką wina…”
Stephanie, Kent

Sprawdzony Klient, listopad 2019

Opalane Drewnem Balie Ogrodowe Gardenvity Stworzone Na Długie Lata

Opalana drewnem balia z powłoką z termodrewna, piecem ze stali nierdzewnej typu AISI 304 i wkład z włókna szklanego gwarantują:

R
Wytrzymałość
R
Łatwą pielęgnację
R
Kompaktowy rozmiar
R
Szybkie nagrzewanie
R
Wygodnie siedzenie
R
Oszczędność wody

Nasze przywiązanie do najwyższej jakości materiałów i precyzyjnej produkcji pozwala nam udzielić 2-letniej gwarancji na wszystkie części balii.

Łatwe w utrzymaniu wypełnienie z włókna szklanego

Powłoka zewnętrzna Scandinavian Thermowood

Zintegrowany piec ze stali szlachetnej
typu AISI 304

Czas nagrzewania:
Latem 1-2h
Zimą 3-4h

Eleganckie wbudowane ławeczki dopasowane do kształtu ciała 

Oszczędność do 500l wody dzięki specjalnej konstrukcji wkładu

Masz Pytanie?

Cześć! Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze idealnej balii ogrodowej, z przyjemnością pomożemy.

Skontaktuj się z nami!

Najczęściej Zadawane Pytania

Dlaczego kupić balię ogrodową opalaną drewnem zamiast nagrzewanej elektrycznie?

Jest kilka powodów. Jednym z nich jest to, że opalana drewnem balia ogrodowa jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu i ma dość niskie koszty eksploatacji. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu opróżnić balię, wyczyścić ją, a następnym razem, gdy zechcesz z niej skorzystać, napełnić ją wodą i nagrzać.

Nagrzanie balii ogrodowej opalanej drewnem zajmuje średnio ok. 3 godzin, a podgrzanie tej samej ilości wody za pomocą nagrzewnicy elektrycznej zajmuje 12–24 godzin. Używanie drewna opałowego jest mniej szkodliwe dla środowiska, dlatego jest również opcją ekologiczną. Co więcej, o ile miejsce docelowe jest stabilne, możesz umieścić balię drewnianą w dowolnym miejscu.

Jak mogę zapłacić za moją drewnianą balię?

Za balię ogrodową możesz zapłacić kartą kredytową lub debetową oraz przez PayPal. Akceptujemy również przelewy bankowe. Jeśli chcesz zapłacić w ten sposób, skontaktuj się z nami. Ponadto dostępne jest także finansowanie Klarna, jednak opiera się ono na wynikach indywidualnej kontroli kredytowej.

Czy muszę coś przygotować przed dostawą drewnianej balii?
Tak, powinieneś:

1) Zapewnić dostęp samochodu dostawczego (furgonetki) na podjazd

2) Zorganizować 4–5 pomocnych osób dorosłych lub wózek widłowy do przeniesienia balii w wyznaczone miejsce

3) Zorganizować dźwig, jeśli chcesz przenieść drewnianą balię nad dachem do ogrodu.

Poza tym, to naszym obowiązkiem będzie dołożenie wszelkich starań, aby balię drewnianą dostarczyć w nienaruszonym stanie na twój podjazd.

Czy dostarczycie balię do wyznaczonego miejsca w moim ogrodzie?
Dostarczymy opalaną drewnem balię ogrodową tylko na twój podjazd. Ponieważ najlepiej znasz swoją nieruchomość, sam musisz dokonać niezbędnych przygotowań, aby postawić balię w miejscu docelowym.
Ile czasu zajmie dostawa mojej balii ogrodowej?

Dostarczymy Twoją balię w ciągu 7-8 tygodni od dnia zamówienia.

Czy moja drewniana balia może być dostarczona w dowolne miejsce w Polsce?
Zapewniamy bezpłatną wysyłkę na terenie całego kraju.
Czy technicy Gardenvity zainstalują mi balię ogrodową?
Możemy jedynie zapewnić bezpieczne dostarczenie opalanej drewnem balii na twój podjazd. Musisz samodzielnie ją rozpakować i wykonać prostą instalację. Nie martw się, nie jest wymagane specjalne szkolenie, wszelkie instrukcje otrzymasz w pakiecie.
Czy muszę samodzielnie złożyć balię drewnianą?
Gardenvity dostarczy całkowicie zmontowaną balię ogrodową opalaną drewnem. Jedyne, co musisz zrobić, to podłączyć komin i zawór odcinający wodę, co jest dość łatwe. Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do balii, a będzie gotowa w mgnieniu oka.
Jakie prace instalacyjne są wymagane dla mojej balii ogrodowej opalanej drewnem?
Nie potrzeba wiele pracy instalacyjnej. Wystarczy rozpakować balię i postawić ją na stabilnej, równej podstawie, która wytrzyma jej ciężar (balia ogrodowa wypełniona wodą może ważyć około 2000 kg).

Balia ogrodowa z systemem masażu powietrznego i/lub zintegrowanym filtrem będzie potrzebowała dostępu do gniazdka elektrycznego (220–240V, 50Hz/60Hz, 10A lub więcej).

Ile czasu zajmie nagrzanie wody w mojej drewnianej balii?

Latem nagrzanie wody do pożądanej temperatury +39℃ zajmie tylko 1-2 godziny. Zimą potrzebne będą 3-4 godziny.

Efektywność ogrzewania będzie zależeć od pogody, początkowej temperatury wody w balii, a także od wyboru drewna opałowego. Dowiedz się więcej o tym, jak efektywnie nagrzewać balię ogrodową opalaną drewnem.

Ile osób może zmieścić się w balii ogrodowej Gardenvity?
Ilość miejsca, które lubisz mieć podczas kąpieli, zawsze będzie zależeć to od twoich osobistych preferencji.

Zasadniczo dostępne są dwa rozmiary balii Gardenvity – 180cm i 200cm, w których to zmieści się odpowiednio 6-8 osób (6 osób dorosłych + 2 dzieci) i 8-10 osób (8 osób dorosłych + 2 dzieci).

Jaki jest szacunkowy koszt eksploatacji mojej drewnianej balii?
Jeśli wybierzesz opalaną drewnem balię ogrodową bez masażu powietrznego i diody LED oraz zintegrowanego filtra, jedyne koszty to woda i drewno. Szacujemy, w oparciu o średnią polską stawkę 12zł za 1m3 wody (ze ściekami), jedno napełnienie balii kosztuje około 17zł.
Jak działa drewniana balia?
To całkiem proste. Płonące w piecu drewno ogrzewa wodę, która następnie płynie w górę, popychając zimną wodę w dół, ta znowu zostaje nagrzana i tak w kółko.
Czy balie ogrodowe opalane drewnem potrzebują chemikaliów?
Jeśli opalana drewnem balia ogrodowa jest używana i osuszana po 1-2 zastosowaniach, nie ma potrzeby stosowania środków chemicznych. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą spędzić relaksujący wieczór bez chemii. Jeśli chcesz korzystać z wody przez dłuższy czas, potrzebny będzie system filtracji i środki dezynfekujące bez chloru.
Czy balie ogrodowe bulgoczą?
Opalana drewnem balia ogrodowa z zainstalowanym systemem SPA, zasilana jest energią elektryczną i woda bulgocze. Strumienie powietrza krążą w wodzie, dzięki czemu pęcherzyki powietrza unoszą się od dołu do góry.
Czy jest jakiś maksymalny czas, który mogę spędzić na kąpieli w opalanej drewnem balii ogrodowej?
Zasadniczo najlepiej jest to nie przekraczać 15-20 minut na sesję. Jeśli planujesz nieco dłuższą kąpiel, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu, aby się nie przegrzać. Po jednej sesji poczekaj, aż ciało się schłodzi, a dopiero potem przejdź do kolejnej rundy kąpieli, która powinna być trochę krótsza niż pierwsza.
Jaka jest idealna temperatura wody?
Bez względu na porę roku, zalecamy utrzymywanie wody w balii ogrodowej opalanej drewnem w temperaturze +39°C, ponieważ mocniejsze nagrzanie może spowodować przegrzanie, odwodnienie organizmu, jak również bóle głowy. Osoby z problemami z sercem powinny unikać kąpieli w wysokich temperaturach.
Jak mogę kontrolować temperaturę wody?
Każda drewniana balia Gardenvity jest wyposażona w pływający termometr. Możesz go użyć do monitorowania temperatury podczas nagrzewania wody. Po osiągnięciu +39°C po prostu przestań dokładać drewna do pieca. Jeśli woda jest zbyt gorąca, dodaj trochę zimnej za pomocą węża ogrodowego lub otwórz pokrywę – z czasem ciepło odparuje.
Czy łatwo jest spuścić wodę?
Tak. Każda opalana drewnem balia ogrodowa ma standardowy, zewnętrzny zawór spustowy wody w dolnej części obok pieca.
Czy wodę należy spuszczać po każdym użyciu zimą?
Tak, należy spuszczać wodę po każdym użyciu w chłodniejszych porach roku, gdy temperatura wynosi zero lub mniej. Zamarznięta woda może uszkodzić drewnianą balię.
Czy muszę często zmieniać wodę?
Jeśli nie planujesz instalować systemu filtrującego w balii ogrodowej opalanej drewnem, zaleca się spuszczanie wody co 1-2 zastosowania/1-2 dni. Jeśli jest często używana przez wiele osób (np. przy domku letniskowym), należy ją zmieniać po każdym użyciu.
Czy drewniane balie są trudne do czyszczenia?
Opalana drewnem balia ogrodowa jest dość łatwa do czyszczenia i zaleca się to robić za każdym razem, gdy spuszczasz wodę. Aby oczyścić wnętrze, wystarczy użyć łagodnego detergentu, mydła lub środków do czyszczenia basenu, z wyjątkiem tych, które zawierają chlor.
Unikaj szczotek lub innych twardych narzędzi, które mogłyby porysować lub uszkodzić powierzchnię z włókna szklanego.

Gdy wnętrze jest jeszcze mokre, dokładnie wytrzyj je miękką gąbką, a gdy skończysz, dobrze spłucz je wodą z węża. Następnie całkowicie spuść wodę.

Aby usunąć wszelkie zabrudzenia z zewnętrznej powłoki balii, również zalecamy użycie łagodnego detergentu i miękkiej gąbki. Podobnie jak w przypadku wnętrza, nie używaj żadnych narzędzi, które mogłyby uszkodzić obudowę, a po zakończeniu spłucz ją wodą z węża. a.

Czy muszę impregnować zewnętrzną część balii ogrodowej opalanej drewnem?

Nie, zewnętrzna część balii nie wymaga dodatkowej konserwacji, ponieważ jest wykonana z drewna termicznego, które zostało już poddane obróbce termicznej. Z czasem powierzchnia termodrewna stanie się szarawa, podobnie jak każde naturalne drewno. Jeśli chcesz zachować oryginalny wygląd termodrewna, potraktuj je przezroczystą farbą zawierającą brązowy pigment.

Co to jest Thermowood?

Jest to drewno poddane obróbce cieplnej. Wilgoć i żywica w drewnie są całkowicie wysuszone podczas obróbki, dzięki czemu są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe i temperatury. Nasze balie ogrodowe opalane drewnem są wykonane z drewna Scandinavian Thermowood, dzięki czemu nadają się do użytku przez cały rok.

Czy drewniana balia z czasem blaknie?
Tak, podobnie jak naturalne drewno, powierzchnia stopniowo szarzeje, co wygląda całkiem uroczo. Jeśli chcesz zachować oryginalny kolor, możesz pomalować zewnętrzną powłokę balii ogrodowej przezroczystą farbą z brązowym pigmentem.
Jakiego rodzaju drewna opałowego najlepiej użyć?
Aby skutecznie nagrzać wodę w balii ogrodowej, zalecamy stosowanie suchego drewna opałowego. Pomieszaj drewno miękkie, takie jak sosna lub jodła, z twardym drewnem, jak dąb lub buk, w równych ilościach.
Czy można stosować inne paliwa stałe lub rodzaje drewna?
Nie, zdecydowanie nie zaleca się używania innego rodzaju paliwa lub drewna, które nie jest drewnem opałowym. Suche drewno opałowe jest ogólnie lepsze dla środowiska i daje najlepsze rezultaty. Używanie innego rodzaju paliwa może uszkodzić piec.
Czy będzie dużo dymu?
Podczas rozpalania pieca wydobywa się trochę dymu, dopóki ogień nie osiągnie optymalnej temperatury spalania. Jeśli używasz suchego drewna, dymu nie jest dużo, akurat tyle, żeby starczyło do stworzenia kojącej atmosfery.
Co powinienem zrobić z popiołem?
Po wystygnięciu popiół można bezpiecznie wyrzucić do śmietnika. Po zmieszaniu z glebą będzie również doskonałym kompostem do Twojego ogrodu.
Czy muszę często czyścić piec mojej drewnianej balii?
Nie musisz całkowicie opróżniać pieca po każdym użyciu. Powinien działać dobrze, o ile jest wystarczająco dużo miejsca na cyrkulację powietrza i podtrzymywanie ognia. Przed wyczyszczeniem popiołu upewnij się, że żar ostygł i użyj do tego długiej łopaty.