Co powoduje, że Gardenvity używa w swoich baliach ogrodowych wyłącznie zintegrowanych pieców opalanych drewnem?

Co to jest wbudowany piec, używany w opalanej drewnem balii ogrodowej? Czy to to samo co grzejnik wewnętrzny? Jakie są jego zalety w stosunku do zewnętrznego? I dlaczego stał się najbardziej pożądaną opcją dla miłośników balii drewnianych?

Są to właściwe pytania dla kogoś, kogo zainteresowały nowoczesne balie ogrodowe i chce wybrać spośród mnóstwa dostępnych możliwości.

Pamiętaj, że w Gardenvity wykorzystujemy swoje doświadczenie, aby proponować tylko te opcje, które zostały wcześniej wypróbowane i zatwierdzone przez naszych klientów.

Innowacyjny zintegrowany piec jest jak dotąd najlepszym rozwiązaniem do podgrzewania wody. Pozwól nam wytłumaczyć dlaczego.

Zintegrowane vs. Wewnętrzne vs. Zewnętrzne piece opalane drewnem

Przede wszystkim musimy wprowadzić podział między różnymi rodzajami pieców opalanych drewnem, używanych w baliach ogrodowych.

Podczas gdy piec zewnętrzny jest dość oczywisty (jak sama nazwa wskazuje, stoi poza balią), łatwiej jest pogubić się w koncepcjach pieca ’zintegrowanego’ i ’wewnętrznego’.

Piec zewnętrzny zwykle pozostawia całą balię kąpiącym się, ale potrzebuje więcej miejsca w ogrodzie.

Ostrożna osoba będzie się niepokoić, widząc biegające wokół dzieci lub zwierzęta domowe, ponieważ ściany pieca mogą się rozgrzać do niebezpiecznej temperatury.

Ponadto, z pieca poprowadzone są rury, doprowadzające ciepło do wody w balii. Będzie potrzebna większa moc i spalenie dodatkowych polan, aby zrekompensować jego utratę.

Piec wewnętrzny jest bardziej wydajny w porównaniu do zewnętrznego. Dosłownie znajduje się wewnątrz balii, tak więc całe wytworzone ciepło trafia prosto do otaczającej wody.

Problem polega na tym, że piec zajmuje jedną czwartą miejsca w balii i będzie wymagał sprytnych rozwiązań do wyczyszczenia każdego zakamarka za panelem ochronnym.

No i wreszcie piec zintegrowany – jedyna opcja stosowana w baliach ogrodowych opalanych drewnem Gardenvity. Nie tak dawno temu było to zupełnie nowe rozwiązanie do podgrzewania wody w balii, które teraz staje się coraz popularniejszą opcją, głównie dlatego, że jest ulubionym wyborem użytkowników.

Co sprawia, że jest wyjątkowa?

Oszczędność miejsca i estetyka

Zintegrowany z balią piec naprawdę dba o twój ogród. Po pierwsze, nie zajmuje nawet centymetra dodatkowej przestrzeni i swoimi rurami nie zakłóci ogólnej estetyki miejsca.

Zintegrowany piec idealnie uzupełnia zgrabny design zewnętrznej powłoki Thermowood.

Jeśli chodzi o miejsce w balii, zintegrowany piec nie będzie odbierał należnej tobie i twoim przyjaciołom przestrzeni do kąpieli.

Możesz usiąść na wyższej części wkładki z włókna szklanego, tuż nad piecem, kiedy chcesz się ochłodzić – wtedy górna część twojego ciała nie będzie zanurzona w wodzie.

Jest to również idealne miejsce dla mniejszych osób i dzieci, które inaczej musiałyby stać lub siedzieć na kolanach rodziców, aby trzymać głowę nad wodą!

Bezpieczeństwo i trwałość

Bezpieczeństwo jest jednym z najwyższych priorytetów podczas tworzenia produktów Gardenvity.

Zintegrowany z balią drewnianą piec nie ma żadnych części wystających poza, do ogrodu.

Biegające wokół dzieci i zwierzęta są chronione przed przypadkowymi poparzeniami, wynikającymi z dotknięcia gorących ścian bocznych pieca.

Kolejną ważną rzeczą dotyczącą konstrukcji zintegrowanego pieca stosowanego w baliach ogrodowych Gardenvity jest trwałość materiałów. Używamy stali nierdzewnej klasy AISI 304, która używana jest w przemyśle spożywczym i gwarantuje wieloletnią eksploatację.

Ponieważ piec ’ukryty’ jest w środku i w żaden sposób nienarażony na działanie czynników atmosferycznych, zapewnia jeszcze więcej spokoju umysłu.

Wydajne podgrzewanie wody

Zintegrowany z balią piec, opalany drewnem, jest jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań w celu doprowadzenia temperatury wody do pożądanej +39℃. W lecie zajmie to tylko 1-2 godziny, natomiast gdy na zewnątrz jest zimno, około 3-4 godzin.

To co najmniej sześć razy szybciej niż oferuje jakakolwiek nagrzewnica elektryczna. Co równie ważne, piec opalany drewnem nie spowoduje wzrostu rachunków za media.

Worek drewna za mniej niż 20 zł ze sklepu ogrodniczego w pobliżu powinien wystarczyć na kilka razy. Oczywiście zawsze istnieje opcja zbierania drewna za darmo, podczas sprzątania pobliskiego lasu.

Nie zapomnij zamieszać wody lub włączyć systemu masażu powietrznego, ponieważ gorąca woda zostanie tylko na powierzchni.

Od czasu do czasu mieszaj wodę, aby uzyskać równą temperaturę w balii. Jeśli chcesz uzyskać więcej porad na temat ogrzewania balii ogrodowej opalanej drewnem i kontrolowania mocy zintegrowanego pieca, przeczytaj ten dedykowany artykuł.

Najnowocześniejsza balia ogrodowa opalana drewnem na Twojej działce

Jeszcze na długo przed tym, kiedy przemysł spa stał się ’czymś, ludzie zawsze pragnęli rozkoszować się ciepłą wodą.

Wiele technologii służyło temu celowi, z różnymi ograniczeniami, aż wreszcie możemy cieszyć się wydajnością, estetyką, bezpieczeństwem i trwałością zapewnianą przez zintegrowany z balią piec opalany drewnem.

To jedyne sugerowane i stosowane rozwiązanie Gardenvity w naszych aktualnych projektach opalanych drewnem balii ogrodowych. Zasługujesz na to, co najlepsze.

Klasyczna Opalana Drewnem Balia Pakiet All-inclusive,
Bez Dostępu do Prądu

Rozkoszuj się momentami spokoju w klasycznej ruskiej bani. Ten model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ nie zawiera żadnych elektrycznych części. Opalana drewnem balia ma komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Z uwagi na swój tradycyjny wygląd jest idealnym dodatkiem do każdego ogrodu lub domku letniskowego.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 17,000 zł

Dla 8-10 osób
Od 20.000 zł

Opalana Drewnem Balia Ogrodowa Pakiet All-inclusive
Dysze + LED + Filtr Wody

Doznaj hipnotyzującej, kojącej przyjemności z kąpieli w gorącej wodzie w naszej drewnianej balii z 12 dyszami masującymi, podświetleniem LED i zintegrowanym filtrem wody. Masaż powietrzny zapewnia prawdziwe odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, podczas gdy delikatne światło LED wprowadza romantyczny nastrój. To wszystko sprawia, że balia o tradycyjnym wyglądzie zyskuje wyjątkowego charakteru. Mały, lecz wydajny filtr pozwala oszczędzać wodę.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 21.000 zł

Dla 8-10 osób
Od 24.000 zł