Jak przygotować opalaną drewnem balię ogrodową do sezonu zimowego

W tym artykule przeczytasz instrukcję krok po kroku, jak przygotować drewnianą balię na zimę. Teraz mamy prawie 100% pewności, że przez cały rok będziesz korzystał z inwestycji w ogrodowe SPA.

Ze względów bezpieczeństwa jednakże, musisz wiedzieć, co należy zrobić z parującą drewnianą balią, w momencie, w którym nie zażywasz kąpieli.

Tak bardzo jak chcemy ci pomóc zapobiec nieplanowym wydatkom, tak samo chcemy oszczędzić ci kłopotu i zniszczeń, których może dokonać w balii zamarzająca woda.

Zapoznaj się z poniższymi 4 krokami i dowiedz się, jak zabezpieczyć balię ogrodową na zimę, żeby twoje SPA Gardenvity spokojnie przetrwało czas, kiedy nie będzie używane w miesiącach zimnych.

1. Wylej wodę i osusz balię

Mówi Wujek Dobra Rada, pokazując jak spuścić wodę z opalanej drewnem balii ogrodowej, nie tylko, ale zwłaszcza zimą.

Nawet jeśli temperatura na zewnątrz spada tylko trochę poniżej zera, a pękający cienki lód na powierzchni wody daje frajdę, nie możemy zaprzeczać prawom fizyki.

Jak wiadomo, zamarznięta woda rozszerza się i może uszkodzić rury, jak również inne części balii.

Podczas gdy wkład z włókna szklanego, zainstalowany w balii ogrodowej opalanej drewnem jest wytrzymały, jest w nim wiele otworów, przez które dostaje się powietrze z systemu hydromasażu.

Ostatnią rzeczą, jakiej byś chciał, jest pozostawienie w nich wody. Kiedy żar w piecu opalanym drewnem się wystudzi, otwórz korek spustowy balii i zostaw otwarty, aby upewnić się, że cała woda wypłynie.

Nie spuszczaj wody, gdy piec jest jeszcze gorący!

2. Wypuść powietrze

Gdy woda zostanie całkowicie usunięta, włącz system masażu powietrznego z hydromasażem, aby wydmuchać powietrze ze wszystkich małych otworów. Upewnij się, że w środku nie ma nawet kropelki.

3. Posprzątaj!

Po wszystkich powyższych zabiegaj posprzątaj swoją drewnianą balię! Z dwóch powodów:

Znacznie łatwiej jest wyczyścić ścianki wkładki z włókna szklanego Gardenvity kiedy spuszczasz wodę niż kiedy próbujesz to zrobić po wyschnięciu balii.

Gdy zrobi się cieplej, pierwszą rzeczą, którą zechcesz zrobić z opalaną drewnem balią ogrodową, będzie napełnienie jej wodą i relaksująca kąpiel – a nie jej czyszczenie!

4. Jak sprawić, żeby woda była stale ciepła?

Jeśli zdecydujesz się zatrzymać wodę w balii ogrodowej, możesz użyć pompy obiegowej z podgrzewaczem elektrycznym, aby utrzymać ciepło wody.

Nie zaleca się jednak pozostawiania bez nadzoru drewnianej balii wypełnionej wodą na dłuższe okresy mrozu, ponieważ awaria systemu grzewczego może spowodować poważne uszkodzenia.

Dodatkowa wskazówka

Gardenvity zaleca przygotowanie kilku torebek sody oczyszczonej. To świetny środek dezodoryzujący, pochłaniający wilgoć, dzięki czemu opalana drewnem balia ogrodowej pozostanie bezzapachowa i sucha przez cały czas!

Pozbędziesz się tych torebek w ciągu kilku sekund, kiedy następnym razem zechcesz skorzystać z kąpieli w drewnianej balii.

I pamiętaj

Zasadniczym punktem instrukcji ’jak przygotować opalaną drewnem balię ogrodową na zimę’ jest to, że wszelkie prace należy przeprowadzić po całkowitym wystudzeniu pieca!

Opróżnij drewnianą balię nie dłużej niż w ciągu 48 godzin po korzystaniu w lecie, a zimą spuść wodę po każdym użyciu, wykonując 4+1 powyższych kroków, aby balia pozostała zabezpieczona i czysta.

Wesołych kąpieli!

Klasyczna Opalana Drewnem Balia Pakiet All-inclusive,
Bez Dostępu do Prądu

Rozkoszuj się momentami spokoju w klasycznej ruskiej bani. Ten model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ nie zawiera żadnych elektrycznych części. Opalana drewnem balia ma komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Z uwagi na swój tradycyjny wygląd jest idealnym dodatkiem do każdego ogrodu lub domku letniskowego.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 17,000 zł

Dla 8-10 osób
Od 20.000 zł

Opalana Drewnem Balia Ogrodowa Pakiet All-inclusive
Dysze + LED + Filtr Wody

Doznaj hipnotyzującej, kojącej przyjemności z kąpieli w gorącej wodzie w naszej drewnianej balii z 12 dyszami masującymi, podświetleniem LED i zintegrowanym filtrem wody. Masaż powietrzny zapewnia prawdziwe odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, podczas gdy delikatne światło LED wprowadza romantyczny nastrój. To wszystko sprawia, że balia o tradycyjnym wyglądzie zyskuje wyjątkowego charakteru. Mały, lecz wydajny filtr pozwala oszczędzać wodę.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 21.000 zł

Dla 8-10 osób
Od 24.000 zł