Jak rozpalić opalaną drewnem balię ogrodową? Skuteczne porady i wskazówki

Ten rodzaj pieca daje ci kolejną szansę na kontakt z naturą. Ciepło ognia i dźwięk trzaskających polan…

To coś, co możemy podziwiać godzinami. Podczas gdy niektórzy ludzie wolą nacisnąć guzik, inni chętnie poddają się zmysłowemu i osobistemu rytuałowi, obserwując, jak ich stres i codzienne zmartwienia płoną.

Jesteśmy pewni, że masz doświadczenie w podsycaniu ognia, ale aby upewnić się, że korzystasz z pieca opalanej drewnem balii ogrodowej w najlepszy sposób, pozwól nam podzielić się wskazówkami dotyczącymi jego rozpalania.

Zanim zapalisz zapałkę, powinieneś przygotować kilka rzeczy. Przeczytaj nasz przewodnik, jak krok po kroku prawidłowo ogrzewać balię ogrodową.

1. Po pierwsze, miej plan.

Przede wszystkim musisz zaplanować, kiedy chcesz zacząć kąpiel i odpowiednio przygotować swoje zewnętrzne SPA. Latem podgrzanie wody zajmuje około 1-2 godziny, a zimą 3-4 godziny.

Tak, jest to o wiele szybsze (i tańsze!) niż korzystanie z nagrzewnicy elektrycznej, a ponadto możesz stale podrzucać do ognia.

2. Wcześniej przygotuj drewno

Dobrym pomysłem jest wcześniejsze przygotowanie drewna do opalania balii ogrodowej: zrób rozpałkę, porąb drewno na drobno, a następnie przygotuj większe polana.

Używaj suchego drewna opałowego, aby uniknąć tlącego się stosu. Połącz miękkie drewno (np. sosna, jodła) z twardym (dąb, buk itp.) w równych ilościach.

3. Wlej wodę

Podczas pracy z siekierą możesz włożyć do balii węża i zacząć napełniać ją wodą. Poziom wody powinien sięgać do 10-20 cm poniżej górnej krawędzi balii.

4. Sprawdź poziom wody

Nie wolno rozpalać pieca, gdy balia ogrodowa jest pusta lub woda nie sięga minimalnego poziomu napełnienia (do 10-20 cm poniżej górnej krawędzi balii).

Podobnie nie wolno opróżniać balii drewnianej po zakończeniu kąpieli, gdy piec wciąż jest rozgrzany.

Dopiero kiedy woda osiągnie wymagany poziom i wyjmiesz węża, przykryj balię ogrodową, aby woda szybciej się nagrzała.

Zawsze możesz zdjąć pokrywę, aby sprawdzić temperaturę wody. Możesz także włożyć do wody termometr.

5. Zacznij od rozpałki

Możesz użyć gotowych podpałek, ale unikaj spalania papieru, ponieważ jego popiół i wióry mogą przedostać się przez komin balii do wody.

Do rozpalenia ognia użyj miękkiego drewna iglastego.

6. Podgrzej wodę z pomocą polan średniej wielkości

Jeśli podłożysz do pieca dużymi kawałkami drewna gdy tylko rozpali się ogień, podgrzewanie wody potrwa dłużej.

7. Utrzymuj ciepło

Po podgrzaniu wody do zalecanych 37-39°C utrzymuj ciepło, podkładając do pieca większymi polanami.

Na tym etapie użyj więcej twardego drewna, będzie się ono dłużej palić.

8. Sprawdzaj temperaturę

Jeśli woda staje się zbyt gorąca, możesz zdjąć pokrywę balii, a w niektórych przypadkach nawet dodać trochę zimnej wody, aby temperatura była odpowiednia dla twojego ciała.

Zachęcamy do trzymania się tych 8 zaleceń, jeśli chcesz szybciej i wydajniej korzystać ze swojego SPA.

Gama produktów Gardenvity obejmuje drewniane balie ogrodowe ze zintegrowanymi piecami opalanymi drewnem w celu zapewnienia wrażeń zmysłowych i obniżenia rachunków za media.

Klasyczna Opalana Drewnem Balia Pakiet All-inclusive,
Bez Dostępu do Prądu

Rozkoszuj się momentami spokoju w klasycznej ruskiej bani. Ten model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ nie zawiera żadnych elektrycznych części. Opalana drewnem balia ma komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Z uwagi na swój tradycyjny wygląd jest idealnym dodatkiem do każdego ogrodu lub domku letniskowego.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 17,000 zł

Dla 8-10 osób
Od 20.000 zł

Opalana Drewnem Balia Ogrodowa Pakiet All-inclusive
Dysze + LED + Filtr Wody

Doznaj hipnotyzującej, kojącej przyjemności z kąpieli w gorącej wodzie w naszej drewnianej balii z 12 dyszami masującymi, podświetleniem LED i zintegrowanym filtrem wody. Masaż powietrzny zapewnia prawdziwe odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, podczas gdy delikatne światło LED wprowadza romantyczny nastrój. To wszystko sprawia, że balia o tradycyjnym wyglądzie zyskuje wyjątkowego charakteru. Mały, lecz wydajny filtr pozwala oszczędzać wodę.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 21.000 zł

Dla 8-10 osób
Od 24.000 zł