Jak wybrać opalaną drewnem balię ogrodową?

Gratulujemy zainteresowania jednym z najlepszych sposobów na relaks w zaciszu własnego ogrodu – kupnem drewnianej balii z hydromasażem! Pewnie zastanawiasz się, jak wybrać balię ogrodową, która najlepiej zaspokoi twoje potrzeby i pozwoli cieszyć się niezliczonymi godzinami relaksu spa?

Istnieją tysiące wskazówek dostępnych w Internecie i łatwo pogubić się podczas ich przeglądania. Przygotowaliśmy ten zwięzły przewodnik, który pomoże ci wybrać opalaną drewnem balię ogrodową w zgodzie z twoim stylem życia, domem i budżetem.

Przeczytaj poniższe TOP 5 pytań, które warto rozważyć i zawęzić opcje do takich, z których ty twoja rodzina będziecie najbardziej zadowoleni.

Jak dużej balii drewnianej potrzebujesz?

Doradzając ludziom, jak wybrać opalaną drewnem balię ogrodową, prosimy ich o zastanowienie się nad osobami, z którymi będą chcieli w niej siedzieć, a także nad przestrzenią dostępną w ich ogrodzie.

Czy masz zamiar zorganizować spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół, aby cieszyć się ze wspólnego spa, czy też użyjesz drewnianej balii przede wszystkim dla siebie lub waszej dwójki? Jeśli przestrzeń nie jest ograniczona, możesz wybrać opalaną drewnem balię ogrodową z piecem zewnętrznym lub wewnętrznym.

Jeśli jednak liczy się każdy centymetr, mądrzej będzie wybrać piec wewnętrzny. Zrób szkic balii ogrodowej, którą chcesz, a następnie pozostaw wystarczająco dużo miejsca na dodanie schodków, dostępu do pieca i strefy bezpieczeństwa wokół niego (1-1.5 metra).

Jaki jest główny powód, dla którego chcesz balię ogrodową?

Czy myślisz głównie o relaksie, czasie spędzanym z rodziną i zabawie w wodzie, czy szukasz korzyści terapeutycznych? A może chciałbyś opalaną drewnem balię, która zapewnia połączenie obu?

Zwykła kąpiel w gorącej wodzie ma wiele korzyści zdrowotnych, ale dodanie systemu hydromasażu do drewnianej balii przyniesie ich jeszcze więcej w zakresie rozluźnienia mięśni, łagodzenia bólu stawów i innych.

Jakie surowce do opalania balii drewnianej są najłatwiejsze do utrzymania?

Materiały wewnętrzne i zewnętrzne balii ogrodowej decydują o jej wyglądzie i trwałości, a także o tym, jak łatwo jest oczyścić to miejsce relaksu.

Wkład z włókna szklanego wymaga jedynie czyszczenia wodą z węża i od czasu do czasu przetarcia gąbką z mydłem.

Obudowa Thermowood jest odporna na zmienne warunki pogodowe, zapewniając dłuższą żywotność drewnianej balii.

Piec opalany drewnem czy nagrzewnica elektryczna?

Piece opalane drewnem są bardziej ekonomiczne (paliwo kosztuje niewiele lub nawet wcale, jeśli masz do dyspozycji źródło bezpłatnego drewna opałowego).

Owszem, musisz się trochę wysilić, aby przygotować opalaną drewnem balię ogrodową i rozpalić w piecu. Niektórzy mogą z początku tego nie lubić, podczas gdy inni postrzegają to jako część rytuału, powoli rozpalając napięcie i dbając o każde polano wkładane do ognia.

Z drugiej strony nagrzewnice elektryczne wymagają tylko naciśnięcia jednego guzika, za to rachunki za prąd prawdopodobnie wzrosną, a woda będzie nagrzewać się wolniej.

Jaki masz budżet?

Koszty drewnianej balii mogą się różnić i będą oczywiście zależeć od jej wielkości, materiałów użytych do jej produkcji oraz funkcji takich jak system hydromasażu itp.

Należy pamiętać, że niedrogie nadmuchiwane spa nie mają izolacji (tj. będą wymagały więcej energii do ogrzania i utrzymania ciepłej wody) i są lepszym wyborem dla ciepłych klimatów (takich jak Australia lub Hiszpania) lub tylko na jednorazowe imprezy, podczas gdy opalane drewnem balie ogrodowe są bardziej trwałe i praktyczne w strefach klimatu umiarkowanego.

Decydując, którą balię ogrodową opalaną drewnem kupić, pamiętaj, że budżet obejmuje więcej niż tylko cenę samej balii; weź pod uwagę koszty bieżące (paliwo/prąd, woda, konserwacja) i żywotność.

Teraz, gdy masz już odpowiedzi na 5 najpopularniejszych pytań dotyczących wyboru odpowiedniej balii drewnianych, możesz śmiało wybierać z szerokiej gamy opcji opalanych drewnem balii ogrodowych. Idealnie dopasowane do Twoich potrzeb balie drewniane znajdziesz w naszym asortymencie.

Wesołych kąpieli!

Klasyczna Opalana Drewnem Balia Pakiet All-inclusive,
Bez Dostępu do Prądu

Rozkoszuj się momentami spokoju w klasycznej ruskiej bani. Ten model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ nie zawiera żadnych elektrycznych części. Opalana drewnem balia ma komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Z uwagi na swój tradycyjny wygląd jest idealnym dodatkiem do każdego ogrodu lub domku letniskowego.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 17,000 zł

Dla 8-10 osób
Od 20.000 zł

Opalana Drewnem Balia Ogrodowa Pakiet All-inclusive
Dysze + LED + Filtr Wody

Doznaj hipnotyzującej, kojącej przyjemności z kąpieli w gorącej wodzie w naszej drewnianej balii z 12 dyszami masującymi, podświetleniem LED i zintegrowanym filtrem wody. Masaż powietrzny zapewnia prawdziwe odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, podczas gdy delikatne światło LED wprowadza romantyczny nastrój. To wszystko sprawia, że balia o tradycyjnym wyglądzie zyskuje wyjątkowego charakteru. Mały, lecz wydajny filtr pozwala oszczędzać wodę.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 21.000 zł

Dla 8-10 osób
Od 24.000 zł