Wskazówki i porady dotyczące podłoża i umiejscowienia drewnianej balii

Zakładamy, że balia drewniana Gardenvity, twoje główne miejsce relaksu i wellness, stanie się swoistą nieruchomością w twoim ogrodzie. W związku z tym, ważne jest odpowiednie przygotowanie podstawy pod balię z piecem, począwszy od wybrania odpowiedniego miejsca i podłoża.

Wybierz odpowiednią lokalizację balii, mając na uwadze bezpieczeństwo

Balie ogrodowe Gardenvity mają w standardzie inteligentne zintegrowane piece opalane drewnem. Oznacza to, że twoja balia będzie miała komin. Aby zachować zgodność z ogólnymi wymogami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, komin musi znajdować się w odległości co najmniej trzech metrów od wszelkich budynków lub łatwopalnych materiałów.

Jakiekolwiek łatwopalne obiekty i materiały nie powinny znajdować się blisko pieca. Jeśli balia ogrodowa stoi na deskach drewnianych lub z PVC z recyklingu, zadbaj o odpowiedni fundament; obszar wokół drzwiczek pieca powinien być dobrze zabezpieczony. Chociaż nie nagrzeje się niebezpiecznie mocno, podczas dokładania do pieca, mogą wyskakiwać iskry. Użyj płytek, kawałka blachy, szkła lub podobnej ochrony jako podkładki pod balię – tak jak zabezpieczasz drewnianą podłogę przy kominku.

Wybrane przez Ciebie położenie drewnianej balii wpłynie również na ciąg w kominie, a tym samym na jakość spalania w piecu. Umieszczenie w zbyt spokojnym zakątku ogrodu lub zbyt blisko drzew lub budynków spowoduje, że ciąg będzie zbyt słaby, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. W takiej sytuacji, będziesz potrzebował 40-calowego (1 metrowego) przedłużenia komina, które rozwiąże problem.

Ponadto, planując właściwe miejsce i wykonując niezbędne prace związane z przygotowaniem podstawy balii ogrodowej, należy pomyśleć o tym, gdzie podzieje się spuszczana woda. Możliwe, że będziesz chciał wykorzystać ją, by obficie podlać trawnik i rośliny w ogrodzie. Nie mamy na myśli oczywiście całkowitego zalania ogrodu własnego ani sąsiada. Rozważ podłączenie węża do kanalizacji, pomyśl o odpowiedniej organizacji.

Zadbaj o stabilną powierzchnię o wymaganej nośności

Napełniona wodą balia ogrodowa Gardenvity waży około 2 ton (2000 kg). Jeśli chodzi o podstawę do niej, to najpopularniejszą opcją są płyty betonowe, drewniany taras lub deski z PVC z recyklingu.

Musisz upewnić się, że podstawa balii ogrodowej opalanej drewnem jest umieszczona na równej i stabilnej powierzchni. Jeśli to konieczne, użyj klinów poziomujących, aby stworzyć równą podstawę, a następnie za pomocą poziomicy sprawdź, czy wszystko gra.

Jeśli zamierzasz postawić balię drewnianą bezpośrednio na trawniku, zalecamy przykrycie go agrowłókniną, by zapobiec rozwojowi roślinności pod dnem.

Drobiazgi, które przedłużą żywotność Twojej balii ogrodowej

Najlepszym wyborem na podstawę dla drewnianej balii będzie betonowa konstrukcja, płyty chodnikowe lub żwir. Taka baza zapewni odpowiednią stabilność i korzystne warunki dla drewnianych elementów, ponieważ nie będą one pochłaniać wilgoci z podłoża.

Mamy jeszcze dwie dodatkowe wskazówki, związane z lokalizacją balii ogrodowej, które zabezpieczą ją przed gniciem.

1. Jeśli balia stoi na trawniku pokrytym agrowłókniną, trzymaj ją podniesioną około 10 cm nad ziemią, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Najłatwiej jest to zrobić, podkładając 5 betonowych płytek pod punkty styku.

2. Upewnij się, że wokół balii nie ma gęstej roślinności, przygotowując odpowiedni podkład pod piec. Roślinność może utrudniać oddychanie drewnianych elementów, co z kolei sprzyja gniciu.

Czas wnosić!

Omówiliśmy podstawowe wskazówki i zasady, które pomogą Ci zaaranżować idealne miejsce w ogrodzie na balię drewnianą Gardenvity, aby była bezpieczna i praktyczna. Będziesz teraz gotowy, aby zorganizować najbardziej przytulne kąpiele lub spotkania rodzinne pełne radości i śmiechu!

Klasyczna Opalana Drewnem Balia Pakiet All-inclusive,
Bez Dostępu do Prądu

Rozkoszuj się momentami spokoju w klasycznej ruskiej bani. Ten model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ nie zawiera żadnych elektrycznych części. Opalana drewnem balia ma komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Z uwagi na swój tradycyjny wygląd jest idealnym dodatkiem do każdego ogrodu lub domku letniskowego.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 17,000 zł

Dla 8-10 osób
Od 20.000 zł

Opalana Drewnem Balia Ogrodowa Pakiet All-inclusive
Dysze + LED + Filtr Wody

Doznaj hipnotyzującej, kojącej przyjemności z kąpieli w gorącej wodzie w naszej drewnianej balii z 12 dyszami masującymi, podświetleniem LED i zintegrowanym filtrem wody. Masaż powietrzny zapewnia prawdziwe odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, podczas gdy delikatne światło LED wprowadza romantyczny nastrój. To wszystko sprawia, że balia o tradycyjnym wyglądzie zyskuje wyjątkowego charakteru. Mały, lecz wydajny filtr pozwala oszczędzać wodę.

Spersonalizuj Swoją Balię:

Dla 6-8 osób
Od 21.000 zł

Dla 8-10 osób
Od 24.000 zł